Maher Holding'in deprem bölgesine sağladığı destekler sürüyor

Maher Holding Sigorta Grubu'nca sağlanan nakdi yardım ve destekler 30 milyon TL değerine ulaştı- Grubun Başkanı Ahmet Yaşar, "Türkiye Tek Yürek" yardım kampanyasına katılarak Quick Sigorta adına 2 milyon TL, Corpus Sigorta adına ise 1 milyon TL nakdi bağış açıkladı

Maher Holding'in deprem bölgesine sağladığı destekler sürüyor

İSTANBUL (AA) - Maher Holding Sigorta Grubu'nca Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından sağlanan nakdi yardım ve desteklerin 30 milyon TL değerine ulaştığı bildirildi.

Maher Holding'den yapılan açıklamada, Türkiye'nin, başına gelen en büyük felaketlerden birini yaşadığı belirtilerek, Maher Holding Sigorta Grubu şirketlerinin, yaşanılan deprem afeti sebebiyle başlattıkları nakdi, ayni ve insani yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere kapsamlı çalışmalarını sürdürdüğü aktarıldı.

İkinci haftada gerçekleştirdikleri yardım çalışmalarının sonunda 30 milyon TL değerinde nakdi yardım ve destek sağlandığı bildirilen açıklamada, Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar'ın dün gerçekleşen "Türkiye Tek Yürek" yardım gecesinde yayına telefonla bağlandığı anımsatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ahmet Yaşar, ülkeye başsağlığı dileyerek, sigortacıların kara gün dostu olduğu ve bu zor günlerin birlikte aşılacağı mesajı verdi.

İlk günden beri sahada olduklarını ve Türk sigorta sektörünün depremzedeler, sigortalılar ile acentelerin yaralarını sarmak için çaba sarf etmeye devam edeceğini aktaran Yaşar, aynı zamanda Maher Holding Sigorta Grubu şirketlerinden Quick Sigorta adına 2 milyon TL, Corpus Sigorta adına ise 1 milyon TL nakdi bağış miktarı açıkladı.

Açıklamada, AFAD başta olmak üzere birçok yardım kuruluşuna sağlanan desteklerin haftalık olarak devam ettiği bildirilerek, şunlar kaydedildi:

"Yapılan yardım çalışmalarının dışında şirket yöneticilerimiz ve gönüllü çalışanlarımız, tırlarımıza yüklediğimiz konteyner, çadır ve muhtelif malzemeleri acentelerimizle birlikte sahada ihtiyaç sahiplerine ulaştırmakta ve 4 bini aşan acentemizle birlikte etkili bir yardım faaliyeti sürdürmektedir. Özellikle gönüllü acentelerimiz ve bölge acentelerimiz kendi acılarını unutup afetzedelere el uzatmaktadır. Acente ve çalışanlarımızın gönüllü yardım ve bağışları ayrıca bu miktarı çok daha büyütmektedir. İlk günden itibaren bölgedeki acentelerimiz ve çalışanlarını özel transferlerimiz ile bölge dışına alıp anlaşmalı otellerimize yerleşimlerini sağlıyor, bölgesel barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Maher ailesi olarak şirketlerimiz, paydaşlarımız ve tüm gönüllülerimizle birlikte yaralarımızı sarmak için var gücümüzle çalışmaya kararlılıkla devam ediyoruz."

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.